PROČ O VÁS NOVINÁŘI NEPÍŠOU

aneb
jak na kvalitní PR?

28. 11. 12:00 - 17:00 hod
Etnosvět, Legerova 1832/40 Praha 2

VIP host: Lenka Vrtišková Nejezchlebová

Deník N

Dětství prožila v Blansku, dospívání ve Velkém Meziříčí a dobrých dvacet let žije v Praze. Poté, co málem propadla na hotelové škole z pečení dortu (zatímco vyhrála okresní „přebor“ v češtině), rozhodla se pro žurnalistiku (a mediální studia) na UK.

Od září 2018 pracuje jako kmenová autorka Deníku N a příležitostně píše i jinam.

Začínala v roce 2001 v Pátku LN, pak v redakcích iDNES, MF DNES a Týden. Od roku 2016 byla na volné noze, dělala rozhovory pro několik časopisů (TémaVlastaReportérČiliChiliInterviewGlancKondice).

Slabost má zejména pro vědu, ke které jí ukázal cestu její muž, vědecký novinář Ondřej. Jejich společným projektem jsou dvě děti, Antonín a Karla.

V červnu 2018 vyšla její první knížka, příběh triatlonisty Tomáše Slavaty Trojboj s draky.

Získala Novinářskou cenu 2017 za nejlepší rozhovor v kategorii psaná žurnalistika (Řízek do ruky. A jedem), za rok 2014 na ni byla nominovaná.

WORKSHOPEM
VÁS PROVEDOU

Zlata Biedermannová

Zlata Biedermannová je majitelkou komunikační agentury SeenMedia, která se specializuje na Public relation. Staví mediální komunikaci firmám, divadlům, knižním nakladatelstvím, hudebním festivalům, komerčním subjektům i osobnostem naší země. Díky příběhům, které se skrývají za prací každého z nás, se jí daří dostávat majitele firem a jejich práci přesně do těch médií, které jsou pro ně určené. O jejich klientech si můžete přečíst v Mladé Frontě Dnes, Forbesu, Lidových novinách, Reflexu, Instinktu nebo je vidět v televizích či slyšet v rozhlase. Deset let pracovala v českých médiích jako novinářka a rozhlasová reportérka. Její hlas jste mohli slyšet z rádií Impuls, Frekvence 1 či z Českého rozhlasu. Moderovala Snídani s Novou. Vystudovala mediální komunikace na UTB ve Zlíně a absolvovala studijní pobyt v Galway Culture Institutu v Irsku. Dodnes spolupracuje s některými médii, do kterých občasně píše. 

Judita Matyášová

Judita Matyášová patří mezi přední české novinářky a publicistky. V médiích pracuje od roku 2003, píše pro Lidové noviny a týdeník Vlasta. Píše rozhovory a texty o kulturních událostech, neziskových a vzdělávacích organizacích. Dlouhodobě se věnuju vyhledávání příběhů Čechů, kteří odešli nebo emigrovali v první polovině 20. století. Na toto téma napsala knihu Přátelství navzdory Hitlerovi a scénář k filmu Na Sever.

NÁZORY ÚČASTNÍKŮ

Kateřina ŠmatováNárodní knihovna ČR
Read More
„Přestože jsem si myslela, že za mnoho let v tisku vím dobře, jak s novináři komunikovat, byla jsem překvapená, jak se v mnoha směrech mýlím. Doufám, že mnou pečlivě zapsané informace dokážu do praxe vecpat!. Takže, dámy, opravdu velká jednička s hvězdičkou!“.
Anna Koláčkovátisková mluvčí, Velvyslanectví Dánska v ČR
Read More
„Na workshopu se nás sešla velmi různorodá skupina - někteří měli s PR již několikaleté zkušenosti, jiní se komunikaci s médii věnovali spíše okrajově. Bylo obdivuhodné, jak Judita a Zlata dokázaly zaujmout celou skupinu a postaraly se o to, aby si každý odnesl z workshopu nové poznatky a dovednosti. Workshop doporučuji každému, kdo komunikuje s médii - i když si myslíte, že máte komunikaci perfektně zvládnutou, lektorky vás vyvedou z omylu a ukáží vám, jak můžete svou práci dělat ještě lépe.”
Ina Píšovátisková mluvčí, Filozofická fakulta UK ČR
Read More
"Praktický, profesionálně vedený workshop se spoustou užitečných tipů a prostoru pro praktický nácvik. Kurz se bude hodit nejen PRistům z komerčního sektoru, ale i markéťákům veřejných institucí. Obě lektorky dovedou vytvořit otevřenou kreativní atmosféru a pružně přizpůsobovat obsah individuálním potřebám jednotlivých účastníků. Jsou nejen profesionálky s bohatými zkušenosti, ale především energické a schopné mladé ženy, které mají drive a nápady. Zkrátka radost!"
Ondřej Koudelamajitel firmy PrPom
Read More
"Je to užitečné. Kurz pomáhá nastavit základní dovednosti pro styk mezi PR a novináři. Je interaktivní, mnoho otázek i odpovědí na ně. Mohu doporučit."
Nikola OltováMuzeum hlavního města Prahy
Read More
"Ráda bych Vám poděkovala za nás všechny, kteří jsme se včera zúčastnili workshopu. Dlouho jsem nezažila workshop, který by mě bavil a zajímal po celou dobu průběhu a nutil mě přemýšlet o tom i po zbytek dne."
Previous
Next

VIP HOSTÉ Z MINULÝCH WORKSHOPŮ

Jana Petrová
Český rozhlas Radiožurnál
Kateřina Kadlecová
Reflex
Jana Ustohalová
MFDnes Brno
Jana Ciglerová
Deník N
Jiří Macek
Pražský deník
Klára Kubíčková
Vlasta
Eva Vašková Čejková
zakladatelka Ženy s.r.o.
Ondřej Formánek
Newsweek